سئو محلی | آموزش طراحی سایت

بهینه سازی محلی یعنی صف کشیدن مشتریان پشت در فروشگاه شما

img
سئو محلی یک مفهوم نسبتا جدید در بهینه سازی سایت برای موتور جستجوی گوگل است. گوگل مکان جغرافیایی افراد و سوابق جستجوی آنها را در نظر گرفته و نتایج خود را براین اساس بازچینی میکند. مکان جغرافیایی کاربران به راحتی از طریق آی پی قابل تشخیص است ولی مکان جغرافیایی تجارت یا سایت شما تنها با رعایت اصولی هرجند ساده ولی مشخص تعیین میگردد. کلیه فعالیت های شما برای تعیین مکان جغرافیایی تحت پوشش خود و فهماندن آن به روبات های گوگل را سئو محلی می نامیم.
img

سئوی محلی به منظور بهینه سازی وبسایت برای افزایش رتبه، در نتایج محلی و وابسته به منطقه جغرافیایی کاربران صورت میگیرد. موتور جستجوی گوگل بیش از یک سوم جستجوها و ورودیها را مربوط به جستجوهای محلی برآورد کرده است. بنابراین مدیران وب سایتها میتوانند با اعلام مکان جغرافیایی که در آن هستند و با استفاده از کلمات کلیدی موضوع فعالیت، میزان بازدیدکنندههای سایت را افزایش دهند. موتور جستجو و روباتهای سایت گوگل توجه خاصی به جستجوهای محلی و منطقه ای نشان داده اند و به دنبال ارائه اطلاعات از نزدیکترین مکان ها به کاربران هستند. به همین دلیل اهمیت سئوی محلی در آینده بیشتر میشود و جلب نظر گوگل میتواند در بهینه سازی وب سایت موثر واقع شود.

در صورتی که کسب و کار و تجارت در مکان جغرافیایی خاصی انجام ‎شود، علاوه بر کارهایی که برای سئوی سایت نیاز است، سئوی محلی یا local seoنیز ضرورت پیدا می کند.

برای سئو محلی آماده اید ؟

اگر فکر میکنید که آمادگی لازم برای سئو محلی سایت خود را دارید، کمی دست نگه دارید! چرا؟ چون قبل از هرکاری باید ابتدا کلمات هدف خود را انتخاب کنید. تجارت خود را از زوایای گوناگون نگاه کنید و عباراتی که ممکن است به ذهن کاربران برسد حدس بزنید. لیستی از کلمات و عبارات خود تهیه کنید و با استفاده از ابزار Keyword Planner پر بازدیدترین ها را مشخص کنید. سپس هرعبارت را در گوگل جستجو کرده و رقبای خود را بررسی کنید، شما باید پربازدیدترین و کم رقابت ترین عبارت را برای هدف گذاری اولیه خود برگزینید، اگر در این رقابت ساده پیروز شدید آمادگی برداشتن قدم های بزرگتر را نیز خواهید داشت.

کسب و کار خود را با ما در میان بگذارید

به کمک ما کسب و کار خود را اینترنتی کنید و با شوق پیشرفت کنید
[crum_cf7 _id="62739" contact_form_id="676"]